برای دیدن تقویم آموزشی کلاس های حضوری اینجا کلیک کنید :)

طرز تهیه شیک توت فرنگی

طرز تهیه شیک توت فرنگی

طرز تهیه شیک توت فرنگی و همچنین شیک توت فرنگی با موز که یک نوشیدنی تابستانی بسیار خوشمزه است و شما می توانید آن را در فصل گرما میل کنید. همچنین به بیان خواص مواد اولیه این نوشیدنی خوش مزه نیز خواهیم پرداخت. در این مقاله قصد داریم دستور تهیه شیک توت فرنگی را برای شما توضیح دهیم. بدون شک طعم این شیک تا سالیان سال در خاطر شما باقی خواهد ماند. برای آموزش این نوشیدنی خوشمزه با آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو  همراه شوید.

فهرست

 • مواد اولیه شیک توت فرنگی نوع اول
 • طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع اول
 • نکات طلایی در طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع اول
 • مواد اولیه شیک توت فرنگی نوع دوم
 • طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع دوم
 • نکات طلایی در طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع اول
 • مواد اولیه شیک توت فرنگی با موز
 • طرز تهیه شیک توت فرنگی با موز
 • نکات طلایی در طرز تهیه شیک توت فرنگی با موز
 • درباره شیک توت فرنگی بیشتر بدانیم

در این قسمت از آموزش آشپزی، ابتدا مواد اولیه مورد نیاز برای طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع اول گفته می شود و پس از آن دستور پخت آن ذکر می شود.

مواد اولیه شیک توت فرنگی نوع اول

 1. شیر یک پیمانه
 2. توت فرنگی دو پیمانه
 3. بستنی وانیلی دو پیمانه

طرز تهیه :

 1. برای تهیه شیک توت فرنگی در ابتدا باید شیر و توت فرنگی را با هم مخلوط کنید.
 2. در مرحله دوم می بایست بستنی های خوشمزه و خوش طعم را به این ترکیب اضافه کنید تا در مخلوط کن با هم ترکیب شوند.
 3. مرحله سوم تهیه شیک توت فرنگی فقط مربوط به سرو آن نیست، بلکه شما می توانید بر روی شیک توت فرنگی انواع تزیینات دلخواه خود را انجام دهید. برای مثال شما در این مرحله از تزیین شیک توت فرنگی می توانید از خامه برای تزیین آن استفاده کنید. البته می توان از انواع میوه های تازه برای تزیین این نوشیدنی استفاده کرد. حتی می توانید از خود توت فرنگی تازه برای تزیین شیک توت فرنگی بهره ببرید.
طرز تهیه شیک توت فرنگی

نکات طلایی شیک توت فرنگی نوع اول

 1. ترکیب بستنی با سایر مواد باید به گونه ای باشد که بستنی در درون آن ناپدید نشود. اگر بستنی در درون ترکیب این نوشیدنی مشخص نباشد، شیک توت فرنگی طعم واقعی و شکل اصلی خود را از دست خواهد داد.
 2. نکته ای که در آخر باید برای شما ذکر کنیم این است که برای نتیجه گیری بهتر در آماده سازی شیک توت فرنگی، بهتر است از توت فرنگی های یخ زده استفاده کنید.

در این قسمت، ابتدا مواد اولیه مورد نیاز برای شیک توت فرنگی نوع دوم گفته می شود و پس از آن دستور پخت آن ذکر می شود.

مواد اولیه شیک توت فرنگی نوع دوم

 1. توت فرنگی ۲۵۰ گرم
 2. شکر دو قاشق غذا خوری
 3. شیر یک دوم پیمانه
 4. بستنی وانیلی یک پیمانه
 5. وانیل یک قاشق چای خوری

طرز تهیه شیک توت فرنگی نوع دوم

 1. در مرحله اول طرز تهیه شیک توت فرنگی باید توت فرنگی ها را با تمام مواد اولیه ای که ذکر شده ترکیب کنید.
 2. پس از ترکیب این مواد با هم و تهیه شیک توت فرنگی آن را در لیوان ریخته و برای تزیین شیک توت فرنگی اقدام کنید.
طرز تهیه شیک توت فرنگی

نکات طلایی شیک توت فرنگی نوع اول

 1. اگر به دلایل مختلفی نمی توانید از خوراکی های شکر دار استفاده کنید، نگران نباشید. شما به راحتی و با حذف شکر و بستنی از این دستور تهیه شیک توت فرنگی می توانید از این نوشیدنی خوشمزه استفاده کنید.
 2. حتی می توانید به جای استفاده از خامه برای تزیین شیک توت فرنگی از میوه های تازه و یا توت فرنگی استفاده کنید.
 3. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از توت فرنگی های تازه استفاده کنید اما توجه داشته باشید پس از خرید توت فرنگی و شستشوی کامل آن، حتما باید آن را در فریزر قرار دهید تا غلظت شیک توت فرنگی شما زیاد شود.

در این پایان، ابتدا مواد اولیه مورد نیاز برای شیک توت فرنگی با موز گفته می شود و پس از آن دستور پخت آن ذکر می شود.

مواد اولیه شیک توت فرنگی با موز

 1. توت فرنگی ۸ تا ۱۰ عدد
 2. موز ۱ عدد
 3. شیر دو لیوان
 4. عسل به میزان لازم
 5. یخ به میزان لازم

طرز تهیه شیک توت فرنگی با موز

 1. برای تهیه این نوشیدنی همه مواد را به صورت ناگهانی با هم ترکیب نکنید و ابتدا برای ترکیب کردن موز و شیر و یخ اقدام کنید.
 2. در مرحله بعد توت فرنگی و عسل را به ترکیب اضافه کرده و آن ها را مخلوط نمایید.
طرز تهیه شیک توت فرنگی

نکات طلایی شیک توت فرنگی با موز

 1. ترکیب شما نباید شل یا سفت باشد. در صورتی که ترکیب سفت تر از حالت مطلوب بود می توانید با اضافه کردن مقداری شیر ترکیب را بهبود ببخشید. در صورت شل بودن مخلوط هم می توان با معجزه عسل آن را سفت تر کرد.
 2. بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از توت فرنگی های تازه استفاده کنید اما توجه داشته باشید پس از خرید توت فرنگی و شستشوی کامل آن، حتما باید آن را در فریزر قرار دهید تا غلظت شیک توت فرنگی شما زیاد شود.

درباره توت فرنگی بیشتر بدانیم

آیا از خواص اعجاب انگیز توت فرنگی مطلع هستید؟ توت فرنگی میوه ای بسیار پرطرفدار و محبوب در بین بچه ها می باشد. محبوبیتی را که این میوه دارا می باشد، شاید در هیچ میوه ی دیگری نتوان یافت. توت فرنگی شیرین و با مزه را می توان در نوشیدنی­ها و غذاهای بسیار مورد استفاده قرار داد. یکی از این نوشیدنی­های خوشمزه شیک توت فرنگی می باشد. توت فرنگی میوه ای بسیار مفید برای پوست شما است. شما با مصرف این میوه تابستانی می توانید از بیماری های قلبی در آینده پیشگیری کنید.

عکس شیک توت فرنگی

برای افزایش میزان سیستم ایمنی بدن می توانید از توت فرنگی استفاده کنید. اگر به دنبال میوه ای هستید که به کاهش وزن شما کمک کند، می توانید از این میوه اعجاب انگیز کمک بگیرید. این میوه دارای مقادیر زیادی از ویتامین c و آنتی اکسیدان می باشد. اگر برای پیشگیری کردن از بیماری سرطان به دنبال راه حل خوبی هستید، می توانید از توت فرنگی زیبا استفاده کنید.

همچنین می توان گفت این میوه برای تنظیم میزان قند خون کاربرد زیادی دارد و می توان از آن برای کاهش کلسترول بد در درون خود بهره جست. شما در صورت بالا بودن میزان کلسترول خونتان می توانید از این میوه استفاده زیادی بکنید.

طرز تهیه شیک توت فرنگی

ارسال دیدگاه