طرز تهیه تارت

نوعی شیرینی است که حالتی ترد و بیسکویتی دارد. روی تارت باز است و از خمیر که ماده اصلی شیرینی‎ها است تشکیل نشده است به همین دلیل برخلاف اکثر شیرینی‎ها و کیک‎ها پف نمی‌کند. داخل تارت با مواد مختلفی پر می‌شود این مواد می‌تواند خامه ، انواع میوه‌ها و یا مربا و… باشد.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا آجیلی

حلوا آجیلی برخلاف تصور عموم حالت نرم و منعطف را ندارد و بیشتر شبیه شیرینی می‎باشد و همین امر باعث شده است که از آن به راحتی برای پذیرایی در مهمانی‎ها استفاده شود.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا پسته

یکی از محبوب ترین ومقوی‎ترین انواع حلوای بوتیکی محسوب می‎شود. حلوای پسته علاوه برا اینکه برای تززین و زیبایی سفره در ایام ماه مبارک رمضان یک گزینه بسیار عالی است، و باعث می‎شود زیبایی سفره شما دو چندان شود و معرف شما به عنوان یک هنرمند در زمینه آشپزی باشد.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا دارک فندق

وقتی در مورد زیبایی دسر‎ها صحبت می‎شود، ناخودآگاه ذهن آدمی سمت حلوای دارک فندق می‎رود. این دسر که از زیبایی منحصر به فرد برخوردار است. تجلی زیبایی جهان هستی است. نکته بسیار مهم در مورد حلوای دارک فندق علاوه بر زیبایی منحصر به فردش، طعم به یاد ماندنی آن است که هیچ‌گاه از ذهن مخاطبین آن خارج نمی‎شود.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا دو آرد

این دسر سنتی و شیرین که با عطر و بوی فوق العاده خود، در نزد ما ایرانیان بسیار محبوب شده است. این دسر خوشمزه در ماه‎های محرم و رمضان طرفداران بسیای دارد، زمانی که بسیاری از مردم برای ادای نذر‎های خود و یا برای تزیین سفره‎های افطاری خود از حلوای دو آرد استفاده میکنند.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا دو رنگ

حلوای دو رنگ یکی از زیباترین و خوشمزه ترن انواع حلوا می باشد. ظاهر زیبای این حلوا باعث شده است تا طرفداران بسیاری را داشته باشد.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا زنجبیلی

حلوای زنجبیلی یکی از شیرینی‌های سنتی در ایران است که معمولاً همراه با چای به‌عنوان به دسر لذیذ مصرف می‌شود.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا مرمری

حلوای مرمری، فوق العاده خوشمزه و زیبا، یک دسر منحصربه‌فرد است که می‎تواند قدرت و مهارت آشپزی شما به نمایش قرار دهد. برای پخت حلوای مرمری که به زیبایی سنگ مرمر است باید تجربه و مهارت کافی در ترکیب مواد و زمان پخت آن داشته باشید.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا هویج

این نوع حلوا به دلیل رنگ بسیار جذاب و زیبایی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در بیشتر مناطق ایران حلوای هویج را به شیوه‎های خاص خود درست می‎کنند. به طور مثال هویج با آرد برنج، حلوا هویج بدون آرد، حلوای هویج با شیره و … از بین طرز تهیه‎های مختلف حلوا هویج،حلوای هویج ارومیه بسیار معروف است که در مناسبت‌های مختلف مذهبی و غیر مذهبی از آن استفاده می‎شود. حلوای هویجدر کشور‎های عربی نیز درست می‎شود که از لحاظ مواد اولیه تفاوت چندانی با حلوای هویج ما ندارد.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه حلوا ویفری

حلوای ویفری از آن نوع حلواهایی است که می‎توانید با مناسبت و بدون مناسبت آن را تهیه کنید. این حلوا که بسیار آسان آماده می‎شود، طعم فوق العاده‎ای دارد و می‎توانید آن را به عنوان عصرانه میل کنید. پخت حلوای ویفری می‎تواند بهانه ای برای دور هم جمع کردن خانواده باشد.

تومان۵۵,۰۰۰

طرز تهیه کوکی

پرطرفدارترین شیرینی در سراسر جهان کوکی محسوب می‌شود. به دلیل تنوع مواد استفاده شده به‌عنوان مغز شیرینی، سلیقه‌های بسیاری را به خود جلب می‌کند. همین امر باعث شده است که طرز تهیه کوکی بسیار متنوع شود.

تومان۵۵,۰۰۰

اطلاعات شما در مورد طرز تهیه حلوا چقدر است؟ ایا جزو افرادی هستید که عاشق انواع مختلف از حلواهای مدرن و سنتی بوده و به طرز تهیه حلوا دسترسی ندارید. یا اطلاعات مناسبی از منابع مختلف برای به دست آوردن شیوه درست در طرز تهیه حلوا ناکام مانده‌اید. به نظر می رسد رعایت نکردن برخی از فوت و فن های ویژه نتیجه ی کار را به طور جدی تحت تاثیر قرار داده است؟ چرا با آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو به تنوع وسیعی از طرز تهیه حلوا دسترسی پیدا نمی کنید؟

آشپزشو قنادشو از شف های بين المللی و سرآشپزهای ماهر برای برگزاری دوره های مختلف آموزش آشپزی بهره میبرد. شما می توانید به راحتی اطلاعات کافی در این زمینه با حضور کوتاه مدت با ما به دست آورید و گام در مسیر آشپزی حرفه ای قرار دهید. این تجربه فوق العاده رو شما می‌توانید از طریق دوره‌های رایگانی که این مجموعه در قالب ویدیوهای آموزشی و مقالات در اختیار شما عزیزان قرار میدهد مورد ارزیابی قرار دهید.

رعایت اصول در تهیه حلوا

اطلاعاتی که در آموزشگاه ما در اختیار شما قرار می گیرد. به صورت ویدیوهای ویژه که در مورد حلوا و نکات کلیدی برای طرز تهیه حلوا می باشد. مواد اولیه ی به کار رفته برای تهیه ی هر کدام از انواع مختلف از حلواهای موجود متفاوت است. البته طرز تهیه حلوا نیز از نوعی به نوع دیگر متغیر است. دانستن یک نوع از اصول کار به شما به تهیه ی همه ی انواع مختلف از حلواهای موجود کمک مطلوبی نخواهد داشت. شما برای آموزش طرز تهیه حلوا باید اصول ویژه برای همان نوع از حلوا را بدانید تا بتوانید موفق شوید.

در فیلم های آموزش آشپزشو قنادشو ابتدا مواد اولیه ی به کار رفته به همراه برخی از خواص ویژه در آنها مطرح می شود. و سپس قدم به قدم همه ی مراحل با در نظر گرفتن نکات اصولی برای شما مطرح می گردد. این امر سبب شده است به آسانی بتوانید به طرز تهیه حلوا دسترسی پیدا کنید.

تاریخچه ی حلوا

تاریخچه ی حلوا به طور ویژه از نوعی به نوع دیگر متفاوت می باشد. متاسفانه در مورد همه ی آن‌ها نیز اطلاعات کاملی در دسترس نیست. ولی در مورد تاریخچه ی حلوای ارده در بسیاری از نوشته های قدیمی می تواند به اطلاعات ارزشمندی دسترسی داشت.

بسیاری از افراد تهیه این نوع از حلوا را به شیخ بهایی مربوط دانسته اند به گونه ای که پادشاه دوران به دنبال جیره ی مناسب برای سربازان خود به ویژه در دوران جنگ بود جیره ی یاد شده باید هم انرژی زا باشد و هم نیازی به گرم کردن نداشته باشد. از سوی دیگر حمل و نقل آن آسان باشد.

این اخرین اطلاعاتی بود که برای تهیه ی یک مواد غذایی مطلوب مطرح گردد. در این راستا شیخ بهایی به همراه آشپزهای ماهر دوران توانست به این نوع از حلوا دسترسی داشته باشد که امروزه به عنوان یک دسر محبوب در بین بسیاری از افراد در نظر گرفته می شود.
حلوا به طور جدی می تواند انرژی زا باشد و کالری بالایی نیز دارد. به همین دلیل در مصرف آن نباید زیاده روی کرد. گزینه های مختلفی موجود است که می توانید کالری حلوای تهیه ی شده را به طور مطلوب کاهش دهید. مناسب ترین گزینه آن است در زیاده روی پرهیز کنید.

نکات خاص در طرز تهیه حلوا

نکات و اصول های ویژه برای طرز تهیه حلوا به طور کامل در این نوع از دوره ها در اختیار شما قرار می گیرد. ما تنوع وسیعی از حلواهای موجود در اشپزی ایرانی و البته اشپزی بین المللی را سعی کرده ایم در بین آموزش های موجود قرار دهیم. تا شما بتوانید به تنوع وسیعی از انواع حلوا ها متناسب با سلیقه ی خود دسترسی داشته باشید.

زمانی می توانید در آموزش طرز تهیه حلوا موفق باشید که دست به کار شوید و مواد اولیه مربوط را تهیه کرده و متناسب با طرز تهیه حلوا مد نظر پیش بروید. اگر در اولین مرحله موفق نشدید تحت هیچ شرایطی مایوس نباشید. همواره در ذهن داشت باشید آنچه سبب می شود فردی یک آشپز ماهر باشد تمرین و تکرار همان اصول های موجود است.

در اولین مرحله انتظار جادو و یا معجزه را نداشته باشید قرار نیست شما در اولین آزمون خوشمزه ترین حلوا را تهیه کنید. ولی سرآشپز ما همیشه در کنار شما خواهد بود تا ایرادات و اشتباهات شما رو اصلاح کند تا در کمترین زمان به مهارت مطلوب دست یابید.

اهمیت رعایت نکات مجود در طرز تهیه حلوا

با دانستن نکات کلیدی در طرز تهیه حلوا می توانید به طعم حقیقی انواع مختلف از حلواهای موجود دسترسی داشته باشید. حلوا در همه نواحی کشورمان با در نظر گرفتن فوت و فن های مختلف تهیه می شود. هر کدام از آن ها طعم ویژه ی خود را دارد. در نظر گرفتن نکات خاص در طرز تهیه حلوا می تواند به طور جدی طعم آن را تحت کنترل قرار دهد.

به عنوان مثال در تهیه ی برخی از حلواهای ویژه ضروری است قالب را روغنی کنید در غیر این صورت ممکن است حلوای تهیه شده به طور کامل به قالب نچسبد و جداسازی آن مشکل باشد.

تحت هیچ شرایطی مواد اولیه ی مورد نیاز برای تهیه ی انواع مختلف از حلوا های موجود را به دلخواه و یا سلیقه ی شخصی خود نصف نکنید. در این صورت احتمال این زیاد است که همه ی زحمات شما به باد رود اگر قصد تهیه حلوای یاد شده برای تعداد نفرات بیشتری را دارید و یا به مقدار کمتری می خواهید آن ها را تهیه کنید همه ی مواد اولیه ی یاد شده را نصف کنید.

پیشنهاد ما آن است در اولین مرحله که تصمیم به آموزش طرز تهیه ی حلوای خاص را گرفته اید نیازی به ابتکار جدید نیست. سعی کنید همه ی اصول های یاد شده توسط شف های مجرب را در اولویت قرار دهید. به مرور زمان که تجربه ی کافی در این زمینه به دست آورده اید. می توانید به راحتی تغییرات مطلوب را انجام دهید.

خواص مواد به کار رفته در طرز تهیه حلوا

مواد به کار رفته برای تهیه ی انواع مختلف از حلواهای سنتی و مدرن و البته طرز تهیه حلوا می تواند از نوعی به نوع دیگر متفاوت باشد. ما در فیلم های آموزشی ویژه اطلاعات کامل در مورد مواد اولیه و البته طرز تهیه حلوا را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اطلاعات مربوط در دوره های آموزشی به همراه فوت و فن های خاص برای شما مطرح می شود. در ادامه به برخی از مواد اولیه ی مورد نیاز برای تهیه ی چند نوع حلوای بسیار محبوب در بین ایرانیان پرداخته ایم.
در تهیه ی هر کدام ازانواع مختلف از حلوای موجود، برخی از مواد اولیه ای تغییر نمی کند. و به طور ویژه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال آرد یک ماده ی اولیه ی همیشگی در تهیه ی انواع مختلف از حلوای ایرانی می باشد. البته نوع آرد به کار رفته می تواند به طور ویژه در تهیه ی انواع مختلف از حلوا تغییر کند.

در تهیه ی هر کدام از حلوا سعی کنید به طور دقیق نوع مواد اولیه را مشخص کنید. در این صورت نتیجه ی دلخواه به دست می آید. همین مورد ساده ممکن است در برخی از مواقع سبب شود به طور جدی نوع حلوای تهیه ی شده شکل ظاهری و یا طعم مطلوبی نداشته باشد و رضایت کافی به دست نیاید.

چرا آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو؟

در آخر گفتنی است که مجموعه آشپزشو قنادشو برای هنرجویانی که مهارت آشپزی را از طریق ویدیو‌های آموزش آشپزی فرامی‌گیرند. همانند کسانی که در دوره‌های حضوری شرکت می‌کنند شرایط یکسانی را در نظر می‌گیرد. و همان‌گونه که به سؤالات هنرجویان در دوره‌های حضوری پاسخ داده می‌شود. به سؤالات هنرجویانی که فیلم‌های آموزشی را تهیه‌کرده‌اند نیز به‌صورت آنلاین پاسخ داده‌ خواهد شد. همچنین این هنرجویان می‌توانند برای دریافت مدرک بین‌المللی آشپزی خود نیز از طریق مجموعه آشپزشو قنادشو اقدام نمایند. تا از این مدرک معتبر برای مهاجرت از طریق آشپزی بهره‌مند شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت می‌توانید به مقاله مهاجرت از طریق آشپزی مراجعه فرمایید.

نمایش بیشتر