آموزش آشپزی، طرز تهیه تیرامیسو

۴
فروردین ۱۳۹۹ /
نویسنده Royakashef

اگر لاغر هستید این دسر یک انتخاب مناسبی برای میان وعده ی شما خواهد بود که می توانید به عنوان عصرانه میل کنید و اگر قصد افزایش کالری آن را داشتید می توانید به آن کمی شکلات رنده شده،خامه و حتی پودر نارگیل اضافه کنید،البته ناگفته نماند اضافه کردن هر کدام از این مواد طرز تهیه تیرامیسو را متمایز خواهد کرد.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه تیرامیسو از آموزش های دیگر نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

طرز تهیه تیرامیسو

می توانید به جای پودر کاکائو از پودر قهوه ترک برای الک کردن در هر لایه استفاده کنید
قهوه به مقدار 180  گرم را درست کنید و بگذارید خنک شود البته شما می توانید از پودر قهو های فوری در طرز تهیه تیرامیسو استفاده کنید و یا این که بسته به نوع طبعتان می توانید از اسپرسو یا قهوه فرانسوی استفاده کنید.
حال می بایست زرده و سفیده ی تخم مرغ را جدا کنید،و سفیده ها را آنقدر هم بزنید تا کف کند بعد از این که خوب کف کرد آن را کناری بگذارید و بروید سراغ زرده تخم مرغ ها،آن ها را با شکر خوب مخلوط کنید که شکل بافت مانندی به خود بگیرد سپس به این مخلوط پنیر ماسکارپونه را بیافزایید و خوب هم بزنید تا یکنواخت شود.   
 به این مخلوطی که یکنواخت شده می توانید سفیده‌ی تخم‌مرغ ها را بیافزایید و همچنان به هم زدن ادامه دهید.
 حالا با یک لایه از بیسکوئیت ها بردارید و درون قهوه ی سرد شده فرو ببرید تا نم دار شود سپس آن را کف یک ظرف مستطیلی شکل بچینید.   
حالا روی همین بیسکوئیت را از مایه تهیه شده(تخم مرغ و ماسکارپونه) بمالید و روی آن را شکلات رنده شده بریزید و روی آن را دوباره از بیسکوئیت نم دار شده توسط قهوه را روی آن قرار دهید و دوباره از همین مایه تهیه شده روی بیسکوئیت بمالید و تا زمانی که می خواهید لایه ها را تکرار کنید.
و در انتها لایه ی آخر را توسط پودر کاکائو می توانید تزئین نمائید که کار شما را بی نقص و زیبا جلوه خواهد داد.    
خب حالا وقت آن رسیده که با آموزش آشپزی طرز تهیه تیرامیسو متوجه شوید که کار آن چنان سختی نبوده و فقط کمی حوصله باید داشت.دسر شما آماده آن است که برای یک شب حداقل در یخچال بماند تا جا بیفتد.

مواد لازم جهت طرز تهیه تیرامیسو به همراه کیک

جهت  طرز تهیه تیرامیسو به همراه کیک شما می توانید به جای استفاده از بیسکوئیت لیندی فینگر از کیک استفاده کنید و تمامی مراحل دقیقا به همان صورتی است که در بالا ذکر کردیم و شما با تکرار آن مراحل به راحتی می توانید طرز تهیه تیرامیسو را انجام دهید فقط کافیست دسر به همراه کیک آماده شده را یک روز در یخچال نگهداری کنید تا جا بیفتد.

طرز تهیه تیرامیسو بدون استفاده از تخم مرغ

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی خواهید در طرز تهیه تیرامیسو از تخم مرغ استفاده کنید  باید این مواد اولیه را برای طرز تهیه تیرامیسو تهیه کنید:
    بیسکوئیت لیندی فینگر    200  گرم
    خامه صبحانه    50  گرم
    پنیر خامه‌ای بدون نمک    50  گرم
    پودر قند     3  قاشق چایخوری
    وانیل    یک‌ هشتم قاشق چای خوری
    شکلات رنده‌شده    200  گرم

مراحل طرز تهیه تیرامیسو بدون استفاده از تخم مرغ
قهوه را به همان مقداری که در بالا ذکر شد دم کنید و سپس بگذارید خنک شود.
حالا نوبت به مخلوط کردن وانیل و پودر قند رسیده آن ها را خوب با هم مخلوط کنید حالا خامه را به این مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید بگذارید به مدت نیم ساعت در فریزر بماند وقتی که از فریزر خارج کردید با همزن کاملا آن را مخلوط کنید.
به مخلوط دسر پنیر خامه ای را اضافه کنید و باز هم به هم بزنید.
نوبت به بیسکوئیت ها رسید حالا هر لایه را در قهوه نم دار کنید و در ظرف مخصوص مستطیلی بچینید،روی آن ها را از مایه تهیه شده پر کنید و شکلات رنده شده را روی لایه بریزید همچنان بیسکوئیت نم دار شده روی آن قرار دهید و تا زمانی که می خواهید لایه ها را تکرار کنید بسته به سلیقه ی خودتان دارد چند لایه شود.
 و در انتها از پودر قهوه برای تزئین لایه ی آخر استفاده کنید.
در این مورد طرز تهیه تیرامیسو نیز باید آن را حداقل یک روز در یخچال نگهداری کنید.

مقدار کالری موجود در تیرامیسو

 موادی که در این دسر به کار برده می شوند در کل دارای انرژی  1350 کیلو کالری ۱۳۵۰هستند که اگر بخواهید این دسر را برای چهار نفر آماده کنید هر کدام در حدود 335 کیلو کالری انرژی دریافت خواهند کرد که باعث ایجاد چاقی و اضافه وزن خواهد شد چون سرشار از کالری است و توصیه می شود که کم تر استفاده شود.   
پس اگر لاغر هستید این دسر یک انتخاب مناسبی برای میان وعده ی شما خواهد بود که می توانید به عنوان عصرانه میل کنید و اگر قصد افزایش کالری آن را داشتید می توانید به آن کمی شکلات رنده شده،خامه و حتی پودر نارگیل اضافه کنید،البته ناگفته نماند اضافه کردن هر کدام از این مواد طرز تهیه تیرامیسو را متمایز خواهد کرد.

 

 

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران