طرز تهیه جوجه کباب لاری

طرز تهیه جوجه کباب لاری

یکی دیگر از انواع جوجه کباب های معروف در جهان، جوجه کباب لاری می باشد. به دلیل استفاده از ماست در طرز تهیه جوجه کباب لاری، به آن جوجه ماستی هم می گویند. وجه تمایز انواع جوجه کباب ها مربوط به نحوه ی طرز تهیه آن ها می باشد. در طرز تهیه جوجه کباب لاری گوشت سفید مرغ را بدون جدا کردن استخوان های آن، به وسیله ی ماست مزه دار می کنند و طعم و خواص مرغ را دلچسب تر می کنند. با قرار دادن تکه های مرغ مزه دار در سیخ، اقدام به کباب نمودن آن می کنند. پس از اتمام مراحل طرز تهیه جوجه کباب لاری، آن را به صورت خوراک و همراه با نان و مخلفات گوناگون مثل گوجه، فلفل، سبزیجاتی مثل کلم و کاهو صرف می کنند. همچنین همراه با برنج هم در رستوران ها و خانه  ها صرف می شود.

روش تهیه جوجه کباب لاری تفاوتی با طرز تهیه جوجه کباب معمولی دارد. استفاده از ماست در طرز تهیه جوجه کباب لاری، یکی از تفاوت های این جوجه کباب با سایر جوجه کباب ها می باشد. البته معمولا در طرز تهیه انواع جوجه کباب لاری برای مزه دار کردن جوجه کباب از ماست پرچرب استفاده می شود، ولی مصرف ماست پرچرب برای سلامتی انسان ها مضراتی خواهد داشت. و استفاده زیاد از ماست پرچرب توصیه نمی شود.
طرز تهیه و‌مواد مورد نیاز این‌نوع جوجه کباب همچون دیگر جوجه کباب های معمولی است.

مواد مورد نیاز برای تهیه جوجه کباب لاری

  • مرغ خرد شده ۵۰۰گرم
  • ماست‌چکیده ۱ پیمانه بزرگ
  • روغن زیتون نصف پیمانه
  • پیاز ۲ عدد متوسط
  • نمک فلفل به‌مقدار لازم

دستور تهیه جوجه کباب لاری

ابتدا ماست چکیده،روغن زیتون ،پیاز و‌ادویه ها را باهم مخلوط کرده و سپس بعد ازینکه‌ کاملا تمامی ادویه ها مخلوط شد،سینه های مرغ خرد شده را به آنها اضافه میکنیم. سپس، برای ساعاتی در یخچال استراحت میدهیم. بعد از اینکه به مدت ۳ الی ۴ ساعت سینه های مرغ که در مواد خوابانده شده،کاملا طعم دار شد،از یخچال خارج کرده و به سیخ کشیده و روی ذغال جوجه کباب لاری را کباب میکنیم.

امتیاز شما :
اشتراک گذاری:

دستورات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آکادمی آشپزشو قنادشو در جهت اعتلای دانش آشپزی و شیرینی پزی کشور اقدام به برگزاری دوره های متنوع و کاربردی بامحوریت دوره های ورکشاپ و عملی کرده است.

آدرس

تهران ، خیابان جمهوری ، خیابان کارگر جنوبی ، نرسیده به میدان پاستور ، نبش کوچه سعیدی ، پلاک ۶ ، واحد ۷

شماره تماس

۰۲۱۶۶۷۱۵۴۶۶