آموزش آشپزی، طرز تهیه مسما بادمجان گیاهی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو در این مطلب قصد دارد برای شما در مورد یک غذای فوق العاده عالی به نام طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی کبابی بنویسد. آیا  تا به حال در شمال کشور این غذا را میل کرده اید؟ نظر شما نسبت به آن چیست؟ تلاقی رنگ ها و طعم ها را در این غذا شاهد خواهید بود.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش  طرز تهیه مسما بادمجان گیاهی از آموزش های دیگر مانند آموزش آشپزی، طرز تهیه بال اسپایسی ،  آموزش آشپزی، طرز تهیه نودل سبزیجات   نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد.

فهرست

 

طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی در آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو

 امروز در این مطلب  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  قصد  آموزش آشپزی  غذایی را برای شما دارد که تابه حال افراد زیادی را مجذوب خود کرده است.  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  در این مقاله به شما آموزش داده خواهد شد. شاید هنگام سفر به شمال کشور با این غذا اشنا شده باشید، آیا تا به حال تجربه طعم متفاوت آن را داشته اید.  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  برای افرادی که به دنبال آموزش غذاهای محلی هستند، می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. غذاهای محلی به دلیل اصالتی که دارا هستند، هیچ گاه از خاطره انسان پاک نمی شوند و همیشه شما می توانید ردی از خاطراتی که این غذاها برای شما ایجاد کرده اند را در ذهن خود مشاهده کنید. البته در  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  کاملا سنت رعایت نشده است و ما در این دستور غذایی تغییراتی را نیز ایجاد کرده ایم.  شما می توانید تقابل سنت و مدرنیته را در  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  شاهد باشید. طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  به دلیل تازه بودن دستور پخت آن، دارای فوت و فن های زیادی است. در این مطلب با این فوت و فن ها بیش تر آشنا خواهید شد، اکثر مواد غذایی موجود در  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی به صورت سرخ شده تهیه می گردند، بنابراین باید به فکر استفاده از روغن هایی سالم باشید تا سلامتی شما به طور کامل تامین گردد. پیشنهاد ما به شما استفاده از روغن کانولا و کنجد یا روغن زیتون می باشد.

طعم و مزه مسما بادمجان با پنیر کبابی

زعفران طلایی موجود در  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی   به عنوان چاشنی می تواند تداعی کننده انوار طلایی نور خورشید باشد. بادمجان طلایی رنگ شده در این غذا می توانید همانند زمینی پر از گل های آفتابگردان باشد که همه این گل ها رو به سوی خورشید دارند. طعم این غذا شما را به یاد یک صبح زیبای تابستانی، با رنگ های طلایی خواهد انداخت. اگر زمانی دوست داشتید شاهد طلوع زیبای خورشید باشید، طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی را تهیه کرده و این غذا را آماده کنید. می توانید برای  رسیدن به یک حس زیبا از  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  استفاده کنید. حس قرار داشتن در برابر باد ملایم صبحگاهی که در زیر نور خورشید به صورت شما می نوازد. طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی را شاید بتوان نقطه تلاقی بین دو روز دانست. غروب خورشید هم می تواند مثال خوبی برای  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی،  باشد، اگر به این مساله شک دارید می توانید به رنگ های به کار رفته در این غذا دوباره توجه کنید.  طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی را می توان حتی پلی برای رسیدن به طعم های تازه و اصیل دانست.
این پل شما را به دوردست ها خواهد برد، به شهر غذاهایی زیبا و خوش طعم که با آن ها می توانید لحظات خوبی را در کنار اعضای خانواده خود سپری کنید. برای رسیدن به این پل می توانید از  مدرک بین المللی آشپزی  ما استفاده کنید. رد شدن از این پل شاید مستلزم  مهاجرت از طریق آشپزی  باشد و شما به کمک آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"،  توانایی این کار را پیدا خواهید کرد.

آموزش مسما بادمجان با پنیر کبابی

مواد اولیه طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی

پنیرکبابی یک بسته
بادمجان سرخ شده متوسط شش عدد
گوجه‌ فرنگی متوسط سه عدد
پیاز متوسط یک عدد
روغن کانولا شش قاشق غذا خوری
غوره۱/۲  پیمانه
نمک، زردچوبه ،فلفل ،دارچین و زعفران
رب ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه مسما بادمجان با پنیر کبابی

پیازها در تابه با کمی روغن شروع به تفت دادن میکنیم بعد از کمی نرم شدن ادویه ها رو اصافه میکنیم بهتره رب با کمی روغن تفت بدید به پیاز اضافه میکنیم
 آب جوش به پیاز ها اصافه میکنیم میتونید از استاک استفاده کنید طرز تهیه استاک توی پیج آشپزشو مینونید آموزش ببینید بادمجان هم اصافه کرده به همراه غوره ۳۰ دقیقه اجازه میدهیم تا بپزد سپس گوجه ها حداگانه سرخ میکنیم پنیرهای کبابی در کمی روغن تفت میدهیم سپس ۱۰دقیقه آخر به خورش اضافه کرده

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران