آموزش آشپزی، طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی

۲۲
تیر ۱۳۹۹ /
نویسنده سرآشپز فرنود

 در این متن قصد داریم به شما یک نوع غذای آسیای شرقی به نام سوشی را  معرفی کنیم. طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی در این مناطق از محبوبیت بالایی برخوردار است و می توان آن را در دنیا غذایی دانست که طرفداران خاص خود را دارا می باشد. این غذا یکی از آن غذاهایی است که یا عاشق آن خواهید شد یا برای همیشه از آن متنفر خواهید بود.

شما میتوانید با مراجعه به سایت آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" علاوه بر آموزش طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی از آموزش های دیگر مانند آموزش آشپزی، فینگرفود راتا   و یا  معرفی فینگرفود   نیز بهره مند شوید همچنین می توانید از دوره های آموزشی مهارتی که برای شما در نظر گرفته شده استفاده کنید و مدرک معتبر بین المللی دریافت کنید که میتواند شانس شما را برای مهاجرت از طریق آشپزی افزایش دهد .

فهرست

 

طعم و مزه سوشی کالیفرنیایی

در این مطلب قصد داریم برای  آموزش آشپزی  یک غذای اصیل آسیای شرقی را در دستور کار خود قرار دهیم.  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو" ،  پیشنهادی بسیار خوب را در این مطلب به شما ارائه خواهد داد. آیا برای آموزش یک نوع غذای بسیار هیجان انگیز آمادگی دارید؟  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  هیجان انگیز ترین و جسورترین دستور پخت مجموعه ما می باشد. برای آموزش یک غذای خاص، تا به حال چندین مرتبه شکست خورده اید؟ اگر از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال طعم های خاص هستند و سلیقه متفاوتی را در آشپزی دارا می باشند،  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی  می تواند برای شما پاسخ خوبی برای رفع این نیاز شما باشد.

آموزش آشپزی، طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی

اگر به طعم ماهی خام هیچ علاقه ای ندارید،  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی  می تواند برای شما راه حل خوبی باشد. طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  دارای هیچ گونه ماهی خامی نمی باشد و این مساله می تواند برای افراد حساس به این نکته بسیار مطلوب باشد. با رفع این مشکل، تعداد علاقه مندان به این غذا بیش تر از قبل خواهد شد و تعداد افراد بیش تری با فرهنگ و سنت مردم آسیای شرقی آشنا خواهند شد. برای اشنایی با هر غذایی، در ابتدا باید با فواید و طرز تهیه آن آشنا شد.  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  می تواند دریچه ای برای آشنایی بیش تر شما با این غذا باشد. اولین بار این غذا را در یکی از مراسمات کالیفرنیا سرو شده است و ابداعات تازه و تغییراتی را در طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  در آن مراسم ایجاد کرده بودند. آیا می دانید روز ۲۸ خرداد چه روزی می باشد؟ شاید برای شما جالب باشد که بدانید سوشی یک روز از سال را در تقویم جهانی به خود اختصاص داده است. ۲۸ خرداد سالروز جهانی سوشی می باشد و این روز را به این غذای چینی اصیل اختصاص داده اند. نظر شما در مورد تهیه طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی  و پخت این غذا در سالروز آن چیست؟ به نظر ایده جالبی می آید.

آموزش آشپزی، طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی

فواید سوشی کالیفرنیایی

سوشی را باید یک غذای چینی دانست و ارتباط آن را با کشور ژاپن را در حد الگو برداری از  یک غذای کشور همسایه دانست.  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  از کشور چین به ژاپن و از آن جا به همه دنیا راه پیدا کرد. اصالت این غذا مانند اصالت نگاه چینی ها بسیار زیاد و عمیق می باشد، به طوری که این اصالت در فوادی و طعم و مزه این غذا نیز نمود پیدا کرده است. وجود ماهی در  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی  می تواند فسفر مورد نیاز شما را تامین کرده و منبع بسیار مناسبی از پروتئین برای شما باشد. فرایند تخمیر این غذا بسیار طولانی می باشد و تمام طعم ها کاملا به خورد این غذا می رود.  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  بسیار متفاوت می باشد و شما می توانید به کمک  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی، نیازهای غذایی خود را به طور کامل تامین کنید. این غذا می تواند منبع بسیار خوبی از ویتامین بی باشد. در نوع خاصی از  طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی،  وجود مرغ سبب رفع نیاز افراد به روی و افزایش رشد قدی در کودکان می شود.

طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی


آیا شما برای مهاجرت از طریق آشپزی  اقدام کرده اید؟ آیا قصد اخذ  مدرک بین المللی آشپزی  را دارید و به دنبال آموزشگاه مناسب می گردید؟ برای این کار می توانید به  آموزشگاه آشپزی "آشپزشو قنادشو"  مراجعه کنید. آموزشگاه ما شما را به هدفتان خواهد رساند.

آموزش سوشی کالیفرنیایی

مواد اولیه سوشی کالیفرنیایی

• گوشت خرچنگ پخته شده :۱۰۰ گرم
 • ورق جلبك دریایی :۲ تا ۳ عدد
 • برنج سوشی :۲ پیمانه
 • خیار:به میزان لازم
 • آواکادو:به میزان لازم
هويج يك عدد
خيار يك عدد

 سوشی کالیفرنیایی

طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی

برنج بادو پيمانه آب ميگذاريم تا كاملا پخته شود بعد از تموم شدن آب ميگذاريم تا دم بكشد
گوشت خرچنگ را پخته و به شکل ورقه های باریک و بلند برش بزنید، خيار و هويج را هم  پوست گرفته و به شکل طولی و نازک خرد کنید.
حالا یک ورق جلبک را نصف کرده و روی حصیر سوشی پهن کنید، مقداری از برنج را با دست برداشته و روی جلبک پهن کرده و کمی فشره کنید.
در مرحله بعد به کمک حصیر، سوشی را رول کرده و آن را باز کنید طوری که برنج در قسمت پایین و جلبک در قسمت بالایی قرار بگیرد.
حالا چند تکه گوشت خرچنگ ، آواکادو و خیار را روی برنج بچینید و سوشی را به کمک حصیر رول کرده و کمی فشار دهید تا سفت شود.
در آخر رول سوشی را با یک چاقوی تیز برش زده و دوباره داخل حصیر کمی فشار دهید تا سفت شود ، سپس در ظرف مورد نظر بچینید و با سس واسابی سرو نمایید.

آموزش آشپزی، طرز تهیه سوشی کالیفرنیایی

0
دیدگاه
دیدگاه کاربران