طرز تهیه چیکن پستو

picوارد سایت شوید

فینگرفود ها گستردگی زیادی دارند و می توان گفت اغلب غذاهایی که به صورت حجمی وجود دارند، می تواند به صورت اسلایس و در اصطلاح در اندازه های انگشتی مورد استفاده ی افراد با سلیقه های مختلف قرار بگیرند.

فینگرفود اسلایس چیکن پستو

پاستا چیکن پستو و به صورت کلی انواع مختلف پاستا طرفداران زیادی در میان افراد جامعه در هر سن و سالی دارند. پاستا به دلیل داشتن طرز تهیه ی آسان و نیاز به زمان کم برای پخت آن، برای موقعیت های مختلف می تواند انتخاب مناسبی باشد. انواع پاستا از جمله چیکن پستو می تواند حتی در میهمانی ها و در ابعاد انگشتی و به عنوان فینگر فود مورد استفاده ی افراد قرار بگیرند. برای طعم دادن به پاستا، سس ها و ترکیبات مختلفی را می توان استفاده نمود. سس چیکن پستو از جمله سس های بسیار پرطرفدار در تهیه ی پاستای چیکن پستو و فینگر فود آن می باشد.

البته ترکیب سینه ی مرغ و سس پستو هم خود نوعی فینگرفود بسیار پرطرفدار و خوش طعم می باشد که طرز تهیه و طبخ آن در انواع آموزشگاه آشپزی مانند آشپزشو قناد شو ارائه شده است. آموزشگاه آشپزی آشپزشو قنادشو به دلیل آنلاین بودن توانسته محبوبیت بیشتری در مقایسه با دیگر آموزشگاه های آشپزی داشته باشد. این نوع ساندویچ امروزه در ابعاد کوچک و یک نفره و به عنوان فینگرفود در وعده های ناهار یا شام مورد استفاده ی افراد قرار می گیرد. همچنین انتخاب آن به عنوان یک میان وعده ی مناسب و مفید هم خالی از لطف نمی باشد و می تواند مواد مغذی زیادی را به بدن انسان هدیه کند. 

فواید اسلایس چیکن پستو

مواد اولیه در تهیه این فینگرفود بسیار خوش طعم شامل گوشت تازه ی سینه ی مرغ، کاهو، پنیر موزارلا و سس پستو می باشد.

سس پستو ابتدا از کشور ایتالیا وارد صنعت غذا شد و ایتالیایی ها برای اولین بار قادر به تهیه ی سس پستو شدند. در طرز فکر جوامع بشری امروز، سس ها جزو مواد خوراکی غیر مفید محسوب می شوند اما سس پستو به کار رفته شده در طرز تهیه فینگر فود اسلایس چیکن پستو، به دلیل استفاده از مواد بسیار مقوی و دارای

ارزش غذایی بالا در تهیه آن، جزو معدود سس های مفید شناخته می شود. سیر، روغن زیتون، سبزی ریحان و حتی گردو، از جمله مواد اولیه ی بسیار مفید به کار رفته در تهیه ی فینگرفود اسلایس چیکن پستو می باشند.

پس فینگرفود اسلایس چیکن پستو هر چند که در حجم کمی ارائه شود، باز هم ارزش غذایی بالایی دارد. سیر به کار رفته در سس پستو، به تنهایی بدون در نظر گرفتن دیگر مواد اولیه در تهیه این فینگرفود، ارزش غذایی به این فینگرفود داده است. فواید سیر شامل درمان سرما خوردگی و مشکلات گوارشی، درمان مشکلات قلبی و عروقی و درمان مشکلات فشار خون و چربی خون می باشد. پس وجود سیر در هر غذا از جمله فینگرفود اسلایس چیکن پستو، تمام این فواید را به همراه خود دارد. از فواید ترکیبات به کار رفته در طرز تهیه این فینگرفود، می توان به ضد افسردگی بودن، از بین بردن مشکلات گوارشی، درمان درجه تب بالای بدن و کمک به داشتن پوست و موی زیبا و جوان اشاره نمود. همانطور که در بالا اشاره نمودیم، در سس به کار رفته برای تهیه ی فینگرفود از گردو استفاده می شود. گردو از جمله مغز های موجود در آجیل ها می باشد که دارای خواص بسیار زیادی است. گردو برای تقویت مغز و کارکرد بهتر آن مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل طبع گرمی که گردو دارد، استفاده از آن برای افراد دارای طبع سرد بسیار مفید می باشد. همچنین گردو را می توان به همراه خوراکی های سرد مصرف کرد تا بتواند اثرات سوء این گونه از غذاها و خوراکی ها را خنثی کند.

 

pic
pic
مدرس: استاد سرآشپز فرنود
کارشناس صداوسیما سرآشپز بین المللی مدرس رسمی سازمان فنی و حرفه ای
0
دیدگاه
دیدگاه کاربران